Program "a KuKu" powstał, aby pomóc dzieciom, które wychowują się w rodzinach zastępczych i rodzinnych domach dziecka i dać im szansę na spełnienie marzeń, tych większych i tych małych, o zdrowiu, nauce, wspólnych wyjazdach, a czasami o całkiem zwykłych dziecięcych przyjemnościach. Kto z nas będąc dzieckiem nie marzył o rowerze, wakacjach czy sprzęcie sportowym? Dzisiaj program "a KuKu" otwiera nam drzwi do spełniania marzeń. Pomysłodawcami programu jest Fundacja Oriflame Dzieciom i Fundacja Przyjaciółka, które w 2009 roku - Roku Rodzinnej Opieki Zastępczej, zaczynają spełnianie dziecięcych życzeń. Każdy może się do nich przyłączyć, wystarczy tylko chcieć wywołać radość, a czasem nawet szczęście u któregoś z dzieci. Rodzina zastępcza i rodzinny dom dziecka, to miejsce, w którym opiekunowie starają się wpierać dzieci w każdy możliwy sposób, jednak jest wiele marzeń i życzeń, które na zawsze pozostają niespełnione. Dzieci mają wiele potrzeb dnia codziennego i one muszą zastąpić spełnianie większych marzeń.  Często pamiętamy o dzieciach, które wychowują się w tradycyjnych, instytucjonalnych domach dziecka, ich rówieśnicy z rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka także bardzo potrzebują naszej pomocy. Nie zapominajmy o tych dzieciach! Jak możesz pomóc?

Kasia: Kasia jest młoda uzdolnioną skrzypaczką. otrzymała propozycję wyjazdu na wakacyjne stypendium do Stanów Zjednoczonych, jednak skromne środki babci, która jest dla niej rodziną zastępczą, nie wystarczyły na bilet. W ramach programu aKuKu pomogliśmy Kasi w podróży. Naszym zdaniem naprawdę było warto! Zdjęcie pochodzi z notki Możesz pomóc dzieciom z rodzin zastępczych

Wasze komentarze

zgłoś
Biżuteria TATAMI 16 września 2009 Biżuteria TATAMI napisała:

Super inicjatywa, na prawdę