czerw.10

Najlepsze historie pisze samo życie

dodano: 10 czerwca 2010 przez fundacjaprzyjaciolka

Film, który przyniósł Sandrze Bullock Oscara® i Złoty Glob.

Oparta na faktach opowieść o przyjaźni i miłości.

Złotówka ze sprzedaży każdego egzemplarza DVD Wielki Mike: The Blind Side zostanie przekazana na  fundusz stypendialny Fundacji Przyjaciółka dla dzieci z pieczy zastępczej.

Najlepsze historie pisze samo życie

Powstały w oparciu o wyjątkowe wydarzenia film „Wielki Mike: The Blind Side”, za rolę w którym Sandra Bullock otrzymała w tym roku Oscara® dla najlepszej aktorki, już 11. czerwca ukaże się na DVD. Wydawcą i dystrybutorem obrazu jest Galapagos Films.

Bohaterem filmu jest nastolatek Michael Oher (Quinton Aaron).  Michael niewiele wie na temat rodziny, a na temat futbolu jeszcze mniej. To co zna dobrze to ulice, na których spędził swoją młodość..Leigh Ann Touhy (Sandra Bullock) nie zna jego świata, ale wie czym jest współczucie i poświęcenie..Kiedy się spotykają Michael znajduje kochający dom, Leigh Ann natomiast znajduje coś więcej: kochającego i oddanego syna i brata dla swoich dzieci. Prawdziwa historia przemiany Michaela w jednego z najbardziej znanych graczy amerykańskiego futbolu poruszy do łez nawet najwytrzymalszych widzów..

Przygarnięty przez rodzinę Leigh Ann ubogi chłopak z getta musi teraz stawić czoła zupełnie nowym problemom i wyzwaniom. Jego przybrana rodzina robi jednak wszystko, żeby nie czuł się gorszy. Kiedy Michael trafia na boisko początkowo nic nie wskazuje na fakt, że ma talent do futbolu. Dopiero kiedy poznaje Leigh Ann, która udziela mu nieocenionego wsparcia powoli wyrasta na gwiazdę…

Galapagos Films z dumą przedstawia wyjątkową, wzruszającą produkcję „Wielki Mike: The Blind Side” – opartą na faktach opowieść o jednym z najlepszych i najlepiej zarabiających gwiazd futbolu amerykańskiego.

Obraz na podstawie własnego scenariusza wyreżyserował John Lee Hancock – autor superprodukcji „Alamo” z 2004 roku. W postać Leigh Anne Tuohy wcieliła się ulubienica Ameryki i gwiazda licznych komedii romantycznych Sandra Bullock, której rola ta przyniosła pierwszego w karierze Oscara® dla najlepszej aktorki.

Wielki Mike: Złotówka ze sprzedaży każdego egzemplarza DVD Wielki Mike: The Blind Side zostanie przekazana na fundusz stypendialny Fundacji Przyjaciółka dla dzieci z pieczy zastępczej. Dzięki zebranym funduszom najzdolniejsza młodzież, która uczy się w szkołach ponadgimnazjalnych i wychowuje w domu dziecka, rodzinnym domu dziecka czy rodzinie zastępczej, będzie miała szansę na spokojną naukę, bez troski o pieniądze na książki czy naukę języków obcych. Zdjęcie pochodzi z notki Najlepsze historie pisze samo życie

Nie ma jeszcze komentarzy - wyraź swoją opinię jako pierwszy